דף הבית כללי שימוש נכון בסוללה לאופניים חשמליים

שימוש נכון בסוללה לאופניים חשמליים

איך להשתמש בצורה נכונה בסוללה ולהאריך את החיים שלה

 

MD Energy  המדריך המלא לשימוש בסוללת ליתיום לאופניים חשמליים 

אז בוא נתחיל בלהבין איך הסוללה עובדת,

סוללת ליתיום –היא סוללה נטענת המבוססת על יציאה של אלקטרונים ליתיום מהאלקטרודה השלילית (האנודה, היכן שתהליך החמצון מתרחש), מעבר של היידרך אלקטרוליט המוליך יוני ליתיום בלבד וכניסתם לאלקטרודה החיובית (הקתודה, היכן שתהליך החיזור מתרחש). במהלך הפריקה של הסוללה, מעבר יוני הליתיום מלווה בזרימת אלקטרונים מהאנודה לקתודה דרך המעגל החיצוני. במהלך טעינת הסוללה מתרחש התהליך ההפוך, כלומר יוני ליתיום עוברים אלקטרונים מהקתודה לאנודה. המינוח ליתיום יון בא להדגיש שבסוללות אלה האנודה עשויה מחומר המכיל יוני ליתיום ומאפשר מעבר יונים כאלה ממנו ואליו בפריקה ובטעינה, להבדיל מסוללות ליתיום בהן האנודה עשויה ליתיום מתכתי.

אז אחרי שהבנו איך זה עובד ,עכשיו ננסה להבין ממה עלינו להמנע .

פריקה וטעינה של סוללה 

פריקת וטעינה של הסוללה ,הינם מרכיב חשוב בשמירת חיי הסוללה ,לפעמיים הקפדה על מספר כללים יכולה להאריך את חיי הסוללה בצורה משמעותית.

1. אסור לפרוק את הסוללה עד הסוף(למרות שכיום קים מנגנון הגנה בסוללה ),פריקה של התאים לרמת מתח נמוך מהגדרות היצרן ,תפגע בביצועי התא במידי .

לכן תמיד חשוב להטעין את במחזורים מלאים ,משמע טעינה מלאה בכול חיבור למטען. סוף יום במידה ומד הסוללה מעל לחצי ,אן צורך להטעין סוללה ,מתחת לחצי לבצעה טעינה מלאה .

2.לא מומלץ להשאיר סוללה מחוברת למטען בסיום טעינה ,חובה להשתמש במטען מתאים .במידה ומשדרגים סוללות יש לבחון קניה של מטען מתאים .

כל טעינה של הסוללה חייבת להיות במחזורים מלאים ,מאריך משמעויתית את חיי הסוללה .

חום

אנחנו חיים במדינה חמה ,ונסיעה ממושכת עלולה לגרום במצבים מסוימיים לסוללה להתחמם,מידי פעם רוצי להיות ערני לטמפרטורה של הסוללה .

סוללה שמגיעה לטמפרטורה גבוה מידי עלולה להיות מסוכנת ,אבל גם מתריעה על בעיה כל שהיא במערכת החשמלית .לכן ממולץ להפסיק שימוש מידי ללכת לבידקה במהירות ,

איחסון הסוללה 

אם אתם מאחסנים את הסוללה ולא צרכים להשתמש בה לתקופה של מעל שבוע, עדיף לאחסן אותה בתנאים אופטימליים, אחרת היא תמשיך ותפרוק באופן טבעי  רמת הטעינה של הסוללה נמצאת באיזור בין 65% ל80% טעינה
לאחר מכן אחסנו את הסוללה במקום מוגן משמש ולא יותר מטמפרטות החדר 24-25 מעלות.

מאמרים נוספים

דילוג לתוכן